Technologia

W naszej linii wykorzystujemy wszelkiego rodzaju czyszczalnie (sitowe oraz sortownik optyczny), suszarnie oraz urządzenia do pakowania towarów. Korzystanie z naszych usług zostało maksymalnie usprawnione poprzez zastosowanie aplikacji webowej dzięki której klient może zarezerwować dogodny dla niego termin oraz monitorować każdy poszczególny proces konfekcjonowania jego towaru.

Czyszczenie wstępne

Przed procesem sortowania, każdy materiał poddajemy precyzyjnemu czyszczeniu sitowemu. Na tym etapie, usuwamy zanieczyszczenia lekkie, takie jak: plewy, kurz. A także ciężkie, do których należą: piasek, drobne nasiona chwastów, rozdrobnione ziarna, słomę, kłoski i kamienie. Szeroka gama sit i ich precyzyjny dobór, sprawia, że proces ten, cechuje bardzo wysoka sprawność i wydajność.

Sortowanie

Posiadany przez nas Sortownik Optyczny SQ X64 oparty jest na pracy systemów wizyjnych bazujących na kamerach kolorowych w technologii Cloud o rozdzielczości 5400 pikseli i działających w pełnym spektrum barw widzialnych, które pozwalają na detekcję nawet najdrobniejszych defektów kolorystycznych. Wysoce wydajny i celny mechanizm odrzutu materiału nie spełniającego kryteriów jakościowych jest skonstruowany na matrycy 64 dysz na każdym kanale współpracujących z ultrawydajnymi zaworami elektromagnetycznymi, co zapewnia najwyższą klasę czyszczenia materiału przy jednoczesnej minimalizacji strat dobrego materiału.

Niespotykana precyzja sortowania

Szeroka gama zastosowań

Dowolna wielkość produkcji

Zdalna kontrola jakości

Nieograniczone możliwości

Urządzenie umożliwia usuwanie zanieczyszczeń odznaczających się nie tylko innym kolorem, ale nawet wpadających w inny odcień, niemożliwy do wykrycia przez ludzkie oko nawet przy zestawieniu dwóch elementów. Z kolei wysoka rozdzielczość kamer pozwala wykrywać te defekty kolorystyczne nawet jeżeli występują w postaci drobnego przebarwienia lub zabrudzenia, a także doskonale radzić sobie z asortymentami o niewielkim rozmiarze ziarna.
Oprogramowanie sortownika optycznego zostało profesjonalnie dostosowane do działania ze specyfiką towarów ekologicznych. Klient może zdecydować, czy zależy mu na jakości konsumpcyjnej, paszowej czy siewnej konfekcjonowanego przez niego towaru. Dzięki zastosowaniu zmiennej czułości sortownik nie będzie odrzucał nasion zdeformowanych i przebarwionych które będą wizualnie wolne od chorób ponieważ będą one miały taką samą wartość jak nasiona nie odbiegające od standardu.

Suszenie

Zastosowanie suszarni o zmiennej temperaturze wejściowej jak i wyjściowej pozwala nam na suszenie szerokiej gamy produktów bez obawy na jego uszkodzenie czy utratę wartości siewnej towaru.

Kontakt

 

eco-logic sp. z o.o.

(+48) 795525451

h.turczynski@agro-olsztyn.pl

10-062 Olsztyn ul. Jagiellończyka 31

Punkt przyjęć

Warkały 23 C 11-041 Olsztyn

Eco-Logic - punkt przyjęć